EFQM 101

YDD-Seçkin Danışmanlık İşbirliği

 

EFQM Değerlendirici Eğitimi

 

Üyelerimizden EFQM Türkiye Elçisi ve Yetkili Eğitmeni Celal Seçkin tarafından verilecek olan EFQM Değerlendirici Eğitimi (EAT: EFQM Assessor Training), yönetim danışmanlığı hizmetlerinizde önemli katkısı olabilecek değerlendiricilik yetkinlik ve becerilerinin kazandırılmasına yöneliktir.

 

Eğitim, Avrupa Kalite Yönetimi Vakfı (EFQM) tarafından geliştirilmiş olan EFQM Mükemmellik Modeli’ni esas almaktadır. Bu eğitimi tamamlayanlar bir şirketi veya kurumu tüm yönleriyle anlama, değerlendirme ve potansiyel iyileştirme konularını belirlemeye yönelik bilgi ve yetkinlik kazanırlar.

 

Yönetim danışmanları ve yöneticiler için tavsiye edilen bu eğitim iki bölümden oluşup, toplam 3 gün sürecektir.

Programın ilk gününde EFQM kavramlarına ve değerlendirme yöntemine ilişkin bilgiler verilir. Katılımcılara, 2. ve 3. günlere gelmeden önce yapacakları vaka çalışmasına yönelik bilgilendirme yapılır. İkinci ve üçüncü günlerde ise yoğun vaka çalışmaları ve sunumlarla  katılımcılara değerlendiricilik yetkinliği kazandırılır.

 

Üç gün süren eğitimin tüm aşamalarında katılımcıların performansı değerlendirilir. değerlendirme sonucu başarılı olan katılımcılara EFQM Değerlendirici Belgesi (EAT Certificate) verilir. Eğitimi başarıyla tamamlayan değerlendiriciler EFQM’in değerlendirici veritabanına kaydedilir ve kendi kuruluşlarında öz değerlendirme, şirket grubu içinde değerlendirme süreçlerinde değerlendirici olarak yer alabilirler.

 

EAT’yi tamamlayan değerlendiriciler iç değerlendirici ve gözlemci olarak yaşayacakları iki değerlendirme deneyiminden sonra, bir sonraki aşama olan ve EFQM tarafından verilen QAT (Qualified Assessor Training) aşamasına katılabilirler. QAT eğitimini başarıyla tamamlayanlar (İngilizce açısından yeterli olmak şartıyla) uluslararası değerlendirme ekiplerinde yer almaya hak kazanırlar, kendilerine EFQM Değerlendirici sertifikası verilir ve yine EFQM değerlendirici veritabanında yer alırlar.

 

Program Akışı:

  • 09:30-13:00 seminer
  • 13:00-14:00 öğle yemeği
  • 14:00-17:30 seminer

 

Tarih: Henüz belirlenmemiştir

 

Yer: Workhaus, Büyükdere Cad. No.255, Nurol Plaza 21/A, Maslak, Sarıyer İSTANBUL

Eğitmen:

Katılım Ücreti:  Daha sonra duyurulacaktır.

Kayıt için:  genelsekreter@ydd.org.tr     GSM: 0530-694 5649

Katılım ücretine 3 gün öğle yemekleri ve orijinal EFQM eğitim paketi  dahildir.