Networking Gecesi

Dijital Ekonomide Danışman Olmak

 

8 Kasım 2018 @19:00

 

2018’in 5. Danışmanlar Networking gecesinde konumuz Dijital Ekonomi, konuğumuz Prof.Dr.Sinan Alçın.

 

Dijital Ekonomi nedir, yakın gelecekteki teknolojik değişimler yaşantımızı nasıl etkileyecek, danışmanlar olarak çalışma biçimlerimiz nasıl şekillenecek konularını birlikte paylaşacağımız etkinliğimize tüm danışmanlar davetlidir.

 

 

Konuşmacı:

 

Prof.Dr.Sinan Alçın

Öğretim Üyesi, Yönetim Danışmanı

 

Sanayi ve teknoloji iktisadı alanında bilimsel çalışmaları yanında çeşitli gazete ve dergilerde konu ile ilgili yayımlanmış çok sayıda makalesi bulunmaktadır. Yazılı ve görsel medyada yazarlık ve yorumculuk yapan Alçın, PERYÖN’ün yayını olanı PY (Popüler Yönetim) Dergisi’nde de ekonomi yazarlığını da sürdürmektedir.

 

Teknoekonomi Politikaları isimli kitabıyla Cumhuriyet tarihi boyunca Türkiye’de uygulanan sanayileşme politikalarını irdeleyen Alçın, mikro ölçekte firmaların karşı karşıya kaldığı sorunların makro düzeydeki izdüşümlerini yakalamaya çalışmıştır. Teknolojiye dayalı gelişme stratejilerinin olmazsa olmazı olan kuluçka, teknokent ve teknopark konularında da çalışmaları bulunan Alçın, halen İstanbul Kültür Üniversitesi Kuluçka Merkezi’nin (fİKÜr) direktörlüğünü de yürütmektedir.

 

Sanayi 4.0 konusunda Türkiye’de ilk bilimsel yayına sahip olan Alçın, geliştirdiği 4ware yaklaşımına bağlı olarak sanayi ve hizmet sektörünün sanayi 4.0’daki durumunu analiz ederek skorlayan test4ware (www.test4ware.net) isimli uygulamayı geliştirmiştir. Sanayi 4.0 dönüşümünün insan kaynaklarındaki dönüşümden başlayacağını değerlendiren Alçın, K12 ve yükseköğretim düzeyinde Eğitim 4.0 düzeyini teste yönelik edu4ware isimli uygulamayı da geliştirmiştir.

 

Akademik ve bilimsel çalışmaları yanında üniversite-sanayi işbirliği ve sektöre yönelik saha araştırmaları da bulunan Prof. Dr. Sinan Alçın kurucusu olduğu 4ware Araştırma (www.4ware.com.tr) ile Sanayi 4.0, Ar-Ge alt yapı ve ekonomi alanında yönetim danışmanlığı hizmetleri sunmaktadır.

 

Yer:

Workhaus, Büyükdere Cad. No.255, Nurol Plaza 21/A, Maslak, Sarıyer İSTANBUL

 

Katılım:

Ücretsizdir. Kayıt yaptırmanız rica olunur,

 

Kayıt için:

genelsekreter@ydd.org.tr     GSM: 0530-694 5649