YDD Akademi – Bülent Fidan

Bülent Fidan eğitimini, 1991 Yılında Ankara Üniversitesi Çankırı Meslek Yüksek Okulu muhasebe bölümünden ön lisans derecesi, daha sonra 2003 yılında Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi lisans derecesi ile tamamlamıştır. İş hayatına 1991 yılında başlayan Bülent Fidan, birçok sektörlerde ve işletmede mali işler birim yöneticiliği, iç denetim birim yöneticiliği, yönetim kurulu üyeliği görevlerinde bulunmuştur. İş ve sosyal yardımlaşma alanında çeşitli sivil toplum kuruluşlarında yöneticilik yapmıştır.

 

İş hayatı boyunca özellikle işletme yönetimi, stratejik planlama ve kurumsallaşma konularında birçok eğitim ve seminere katılmış ve eğitimler vermiştir. Kurucusu olduğu FCS Fidan Consulting & Strategy firmasında yönetim danışmanı ve mali müşavir olarak görev yapmaktadır.

 

İş dünyası, finans, muhasebe ve işletme yönetimi konularında edindiği tecrübeleri http://www.bfidan.net blog adresinde yayınlamakta, Fuar Dünyası Dergisinde köşe yazarlığı yapmakta, Girişim Hareketi Kuluçka Merkezinde mentör ve danışman olarak görev yapmakta olan Bülent Fidan, çok yönlü iş ve eğitim kariyerine paralel olarak çeşitli alanlarda, özel danışmanlık çözümleri sunmaya ve eğitimler vermeye devam etmektedir.

 

Bülent Fidan, İSMMMO, YDD Yönetim Danışmanları Derneği ve RUTEV üyesi olup Türkiye’nin ilk 100 AKREDİTE KOBİ DANIŞMANI arasında yer almaktadır.

 

İş Uzmanlığı

Muhasebe & Finans Bilgi Yönetimi, Stratejik Planlama, Devlet Yardımları ve Teşvikleri, Bütçe Raporlama

 

Teknolojik Uzmanlıklar

ERP Uygulamaları  (Muhasebe, Finans, Bütçeleme, Süreç Yönetimi, Maliyet Yönetimi)

 

Sektörel Deneyimler

Tekstil-Konfeksiyon üretim ve perakende satış, gıda

Bülent Fidan