YDD Akademi – Cengiz Gürleyik

Aon Hewitt’in Türkiye’nin yönetici ortağı olan Cengiz Gürleyik, YDD’nin yönetim kurulu üyesidir. Cengiz Gürleyik, 30 yılı aşkın iş tecrübesine sahiptir ve bu süre içinde Türkiye ve Orta Doğu’da hem çok uluslu hem de yerel şirketlere hizmet vermiştir.

 

Cengiz Gürleyik denetçi olarak başladığı kariyerini danışman olarak sürdürmektedir. Kariyerine başladığı Arthur Andersen’ın Riyad ile İstanbul ofislerinde çalışmış ve bu ülkelerde şirketin danışmanlık bölümlerini kurmuş ve yönetmiştir. Ayrıca 15.000’den fazla çalışanı olan büyük bir beyaz eşya üretim ve satış şirketinin icra komitesi üyesi olarak, şirketi uluslararası bir organizasyona dönüştüren ve Avrupa’daki ilk 5 üretici şirket arasına girmesini sağlayan üst yönetim içinde yer almıştır.

 

Cengiz Gürleyik danışmanlık kariyeri boyunca etkin organizasyon yapılarının kurulması, stratejinin yaygınlaştırılması, çalışan bağlılığı, kurum kültürü, performans yönetimi, ücret yönetimi, satın alma ve birleşmeler, yeniden yapılanma, organizasyonel dönüşüm ve değişim süreçlerinin yönetilmesi alanlarında uzmanlığa sahiptir.

 

Cengiz, sosyal güvenlik fonlarının ve kıdem tazminatı gibi yan hakların aktüeryal değerlemeleri ile yine aynı konularda Uluslararası Muhasebe Standartları çerçevesinde yapılan değerlemeler konusunda bankacılık sektörü başta olmak üzere, önemli tecrübe sahibidir.

 

Cengiz Gürleyik, Serbest Muhasebeci Mali Müşavir ve Yönetim Danışmanı (Certified Management Consultant –CMC) sertifikalarına sahiptir.