EBDR ile Görüşme Notları

EBDR ile Görüşme Notları

EBRD’nin 2014 senesinden beri Türkiye genelinde sürdürdüğü Kadın İşletmelerine Finansman ve Danışmanlık Desteği Programının kapanış toplantısı 22 Kasım’da Ankara’da yapıldı. Gün boyu süren ve 300’e yakın katılımcının yer aldığı toplantıda, açılış konuşmalarını takiben finans ve danışmanlık kuruluşları, kadın girişimciler ve sivil toplum temsilcilerinin katılımıyla kadın işletmelerin finansmanı, kadın girişimcilerin Türk ekonomisindeki rolü, kadın işletmelerine danışmanlık konularında paneller düzenlenerek etkinlik tamamlandı.

Program kapsamında kadın işletmelere danışmanlık hizmeti veren YDD üyesi ve Dicle YDD Başkanı Ali Açıkgöz, danışmanlık ile ilgili panelled konuşmacı olarak yer aldı. Açıkgöz panelled, işletmelerin gelişmesinde doğru danışmanlık hizmeti alınmasının öneminden ve programdaki deneyimlerinden bahsetti.

Toplantı sonrası EBRD Kobi Danışmanlık Grubu ile YDD temsilcileri arasından yapılan görüşmede, 2018 yılında birlikte proje geliştirilmesi, eğitimlerin desteklenmesi ve ortak faaliyetlerin planlanması konusunda fikir birliğine varıldı.

Konu ile ilgili haber için tıklayınız.

İşkur sayfasında yer alan habere erişim için tıklayınız.

Program detayları için tıklayınız.

Program hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

Kadın girişimci destekleme bilgisi için tıklayınız.