2019’un ilk Networking Buluşması Ankara’da Gerçekleşti

2019’un ilk Networking Buluşması Ankara’da Gerçekleşti

Yönetim Danışmanları Derneği’nin Şubat ayı “Networking Etkinliği”, 12 Şubat’ta Ankara’da yapıldı.

 

YDD Yönetim Kurulu, 2019-2020 planlamasını yaparken 2019 networking buluşmalarını her ay farklı bir ilde gerçekleştirme kararı almıştı. Bu doğrultuda Şubat Ayı Networking Etkinliğini Ankara’da yapma kararı alan YDD Yönetim Kurulu toplu halde Ankara’ya giderek hem Networking Etkinliğini gerçekleştirdi hem de başkentte danışmanlık mesleği açısından oldukça önemli temaslarda ve ziyaretlerde bulundu.

 

Networking Etkinliğinde, YDD Yönetim Kurulu Başkanı Zeynep Tura, YDD Yönetim Kurulunu ve toplantıya katılan Denetim ve Meslek Kurulu üyelerini katılımcılara takdim ederek tek tek tanıttı.

 

Ankara’lı yönetim danışmanlarının, akademisyen ve diğer katılımcıların büyük ilgi gösterdiği etkinlikte YDD Başkanı Zeynep Tura, YDD’nin yenilenen vizyonunu ve 2019-2020 stratejik planını aktardı. Toplantıda Ankara’da Yönetim Danışmanlarının bir araya gelerek bir meslek örgütü oluşturmalarının gerekliliği görüşüldü ve tüm katılımcılarla anlayış birliğine varıldı. Son derece olumlu ve sıcak geçen ve 70’i aşkın katılımcının yer aldığı toplantının devamı niteliğinde olacak ikinci buluşmanın Nisan ayı içinde daha geniş katılımla yapılması planlanıyor.

 

Toplantının ikinci bölümünde, YDD Yönetim Kurulu Üyesi Celal Seçkin, ISO 20700 Yönetim Danışmanlığı Hizmet Standartı hakkında bilgi aktardı. Danışmanlık mesleği için bir kilometre taşı olacak olan rehber niteliğindeki bu dokümana ait bilgilendirme katılımcılar tarafından ilgiyle karşılandı.

 

Sunumda, ICMCI (International Council of Management Consulting Institutes) ve CMC (Certified Management Consultant) hakkında bilgi verildi. Celal Seçkin, sadece Istanbul’da değil,önümüzdeki aylarda Türkiye genelinde bir çok ilde YDD tarafından daha detaylı ISO20700 tanıtımları  ve eğitim seminerleri düzenleneceği müjdesini verdi.

 

YDD Yönetimi olarak 2019 yılı içinde öncelikle üyelerimizin faaliyet gösterdiği İstanbul dışı illerde ve Anadolu’da kurulmuş olan yönetim danışmanları derneklerinin bulunduğu illerde toplanacağız. Bu toplantıların ana hedefi danışmanları bir araya getirmek, birlikte öğrenme ve çalışma alışkanlıklarımızı geliştirmek. İkinci önemli hedefimiz ise ziyaret ettiğimiz illerdeki iş dünyası temsilcileri ile bir araya gelerek bölgedeki işletmelerin yönetim danışmanlığı sektörüne bakışı hakkında bilgi edinmek, mesleğimizin tanıtımını yapmak ve önümüzdeki dönemler için karşılıklı iş ve pazar geliştirmeye yönelik ortak faaliyetler planlamak.

 

Tüm üyelerimizi ve üye adaylarımızı networking buluşmalarına bekliyoruz.