CMC Belgelendirme Süreci

Aşama-1

 

CMC olmak istiyorsanız öncelikle öz değerlendirme formunu doldurarak öz değerlendirmenizi yapın. CMC belgelendirme sürecine girmeye hazır olup olmadığınızı öğrenin.

 

Aşağıdaki butona tıklayarak CMC Öz Değerlendirme Formunu indirin. Puanlamanızı yapın.

 

Puanlarınız uygunsa gecikmeden başvuru aşamasına geçebilirsiniz.

Aşama-2

 

Puanınız tutuyor. Artık başvurunuzu yapmaya hazırsınız.

 

Önce aşağıdaki butona tıklayarak CMC Başvuru Dosyasını indirin. Açıklama bölümünü dikkatle okuyun ve dosyayı hiçbir detayı atlamadan doldurun.

 

Sahip olduğunuz diplomalarınızı, katıldığınız eğitimlerin sertifikalarını, verdiğiniz eğitim ve konferans varsa almış olduğunuz katılım / teşekkür belgelerini ekleyin. Ayrıca müşteri referanslarınızı da istemeyi unutmayın.

 

Hazırlanırken zorlanıyorsanız YDD’yi arayın, size bir Rehber Danışman atayalım.

Aşama-3

 

YDD’ye başvuru dosyanızı göndermeden önce hiç bir detayı atlamadığınızdan emin olmalısınız. Dosyanızı ve eklerini tekrar tekrar gözden geçirin. Dosyanın en sonundaki kontrol listesini kullanabilirsiniz.

 

Eğer varsa Rehber Danışmanınız ile görüşerek başvuru dosyanızı nihai hale getirin. Hiçbir detayı atlamadığınızdan birlikte emin olun.

 

Herşey tamamlandığı zaman YDD’yi arayın ve dosyanızı göndereceğinizi bildirin. Dosyanızı öncelikle elektronik ortamda göndermeniz istenecektir. İnceleme sonrası gerek duyulursa basılı dosya istenebilir, hazırlıklı olun. Kendiniz için de bir kopya hazırlayabilirsiniz.

Aşama-4

 

Başvuru dosyanızı YDD ‘ye göndermeden önce arayarak adresi teyit edin ve gönderin. Gönderdikten sonra lütfen arayarak ulaştığını teyit edin.

 

Başvurunuz bize ulaştıktan sonra 6 hafta içinde Belgelendirme Görüşmesi için tarih belirlenerek size bildirilecektir.

 

Artık sıra sunum hazırlığında. Kendinizi en iyi şekilde nasıl tanıtabilirsiniz ve yetkinliğinizi nasıl gösterebilirsiniz, tasarlayın.

 

Sunumunuz sizin aynanızdır. Başvuru dosyanızı hazırlarken gösterdiğiniz özenin aynısını sunum için de gösterin.

Aşama-5

 

İşte heyecanla beklediğiniz gün geldi.

 

Randevu saatinden 30 dakika önce mekana gelin. YDD üyeleri ile sohbet edin, kahvemizi için.

 

Görüşmeye davet edildiğinizde derin bir nefes alın, doğal ve rahat olun.

 

CMC üyeleri ve bağımsız değerlendiriciden oluşan Değerlendirme Komitesi’ne sunumunuzu yapın. Komite üyelerinin sorularını yanıtlayın. Sunumunuzda yaptığınız çalışmalardan örnekler olmasına dikkat edin.

 

Görüşme bitince bekleme bölümüne geçin, biraz dinlenin ve Komite’nin sonucu açıklamasını bekleyin.

 

Herşey yolunda gittiyse değerlendirme sonucunda siz de CMC olabilirsiniz. Geniş ve renkli uluslararası danışmanlık dünyasına hoşgeldiniz.

CMC Standartları Nedir?

 

CMC ve ilgili yönetim danışmanlığı meslek standartları yıllar süren çalışmalar sonucu geliştirilmiştir. Standartlar, değişen iş dünyası koşullarına paralel olarak düzenli olarak güncellenmektedir.

 

2017’de tamamlanan çalışmalar sonucu CMC standartları kurumsal seviyede ISO20700 Yönetim Danışmanlığı Meslek Hizmetleri Standardı ile bütünleşmiştir. Böylece bireysel ve kurumsal bazda birbirini tamamlayan meslek standartları yürürlüğe girmiştir.

 

CMC Belgelendirme sürecinde uluslararası standartlara büyük bir titizlikle uyulmaktadır.

 

CMC ve ICMCI hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.